Dizajnér šetrí Váš čas, financie a vytvára funkčný personalizovaný priestor o akom ste vždy snívali.

Nechajte si pomôcť a poradiť

Ideálny interiér

Väčšinu nášho života trávime v interiéri kancelárií a domovov. Práve preto by tento čas mal byť čo najpríjemnejší. Myslíme si, že každý takýto interiér by mal byť útočiskom pohodlia a oddychu.

Náš životný priestor by mal byť pekný, funkčný a hlavne slúžiť niekoľko desiatok rokov. Preto si zakladáme na výbere kvalitných materiálov, ktoré sĺňajú požiadavky nášho zákazníka a ich funkčnosti. Každý z nás je jedinečný a také sú aj naše projekty a prístup ku zákazníkom. Vášnivý kuchár potrebuje iné riešenie kuchyne ako ten, čo si doma uvarí kávu a pomastí chlebík na večeru. Rovanko je rozdiel navrhnúť priestor pre rodinu s deťmi a pre mladý pár alebo slobodného človeka. Požiadavky sa menia vekom a rovnako okolnosťami nášho života. Pri správnom navrhnutí nábytku a jeho vnútorného členenia je možné využiť priestor na maximum a zároveň tak ušetriť cenné miesto. Práve preto sa pri kuchyniach a úložných priestoroch využíva najviac riešenie na mieru, ktoré najviac splní svoju úlohu. Detské izby si vyžadujú špeciálny prístup a dizajn, ktorý s nimi vyrastie. Sú to najviac a zároveň najmenej nároční klienti. Veľmi rýchlo sa vyvíjajú a menia sa tak ich potreby a vnímanie. Preto im navrhujeme univerzálne riešenia, ktoré sa im postupne prispôsobia. S tými najbližšími radi trávime čas v obytných priestoroch. Preto prihliadame na miesto, ktoré je potrebné nie len pre návštevu a spoločné stretnutia, ale aj pre rodinu a ich každodenný režim. Vďaka našim skúsenostiam a kreatívným nápadom nemáme problém riešiť aj tie najzložitejšie zadania. Nájdeme miesto na všetko potrebné. Vytvoríme priestor, v ktorom sa budete pohybovať voľne a prirodzene. Nájdeme tie najlepšie riešenia pre vás tak, aby sme dodržali rozpočet a zároveň slpnili vaše očakávania a sny o krásnom domove.

clients

hlavná dizajnérka a umelecká maliarka

Ing. Raškovská Monika

zakladateľka RASKY

Náš prístup

Proces návrhu interiéru až po jeho realizáciu sa skladá z niekoľkých fáz. Musíme sa zoznámiť s vašimi predstavami o štýle a farebnosti. Potrebujeme porozumieť vašim potrebám a požiadavkám. Zanechávame za sebou určitý rukopis a s klientom riešime každý detail. Pozrite sa, ako jednotlivé fázy prebiehajú.

Zadanie

V prvom kroku budeme potrebovať vedieť o aký priestor sa jedná a kde sa interiér nachádza. Po zaslaní pôdorysu a stručného popisu navrhovaného priestoru Vám budeme vedieť stanoviť cenu návrhu. Cena sa odvíja od metráže a rozsahu prác. V rámci ponuky obdržíte cenu všetkých našich balíčkov, z ktorých si viete vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Následne si dohodne ďalší postup a prvé stretnutie.

Koncept

Po odsúhlasení cenovej ponuky sa stretneme, podpíšeme zmluvy a vystavíme zálohovú faktúru. Rovnako sa navrhovaný priestor odborne premeria laserom a prevedie do digitálnej podoby. Na prvom stretnutí si podrobne prejdeme Vaše požiadavky, aby sme boli schopní poskytnúť návrh na základe vašich potrieb. Najlepšie je doniesť si aj fotky interiérov, ktoré sa vám páčia. Farebnosť a štýl vhodný pre vás vieme určiť na základe fotiek rôznych vecí, ktoré vo vás vzbudzujú dobrý pocit.

Konzultácie

Počas procesu návrhu interiéru sa s Vami pravidelne stretávame a konzultujeme jednotlivé zmeny. Vaše pripomienky zapracuvávame do návrhu a takto sa postupne rysuje interér presne pre Vás. Riešime zmenu dispozície, rozloženie zriaďovacích prvkov a sanity. Vyberáme materiál, povrchové a farebné prevedenie. Dôležitá súčasť každého návrhu je aj správne rozmiestnenie osvetlenia a návrh funkčného nábytku, ktorý maximálne využije priestor a bude spĺňať vaše požiadavky.

Návrh dizajnu

Po zapracovaní Vašich požiadaviek do projektu bude pre Vás nachystaný hotový návrh. Výstup v digitálnej podobe obsahuje v závislosti od balíčka dispozičné riešenie priestoru, fotorealistické vizualizácie jednotlivých miestností, samostatné pohľady na nábytky a prvky navrnuté na mieru spolu s ideovým výberom materiálov a zriaďovacích prvkov. Po odovzdaní sa vystaví faktúra za návrh. Netreba si mýliť návrh s projektom. Návrh hovorí o tom, ako má priestor vyzerať.

Projekt dizajnu

Po vyhotovení návrhu je možné stanoviť cenu projektu a vyhotoviť projekt pre realizáciu. Po schváleni cenovej ponuky a vyplatení zálohovej faktúry sa vyhotoví kompletná projektová dokumentácia. Na základe rozsahu návrhu obsahuje výrobnú dokumentáciu nábytku na mieru vrátane jeho vnútorného členenia a povrchovej úpravy, plány povrchových úprav stien a stropov, technické schémy ako kladačské plány keramiky, schémy vody a elektroinštalácie, všetku potrebnú dokumentáciu nutnú k realizácií. Po odovzdaní sa vystaví faktúra za projekt. Netreba si mýliť návrh s projektom. Projekt hovorí o tom, ako sa má navrhnutý priestor technicky zhotoviť.

Realizácia

Projekt je na základe dodanej dokumentácie plne realizovateľný akoukoľvek stavebnou a stolárskou spoločnosťou. V rámci realizácie obdržíte cenovú ponuku od našich zmluvných partnerov a rovnako si môžete vyžiadať ponuku aj inde. Máte nad samotnou realizáciou a jej rozsahom plnú kontrolu. V prípade záujmu vieme zabezpečiť realizáciu v rozsahu v akom požadujete. Súčasťou koordinácie realizácie je náš autorský dozor na stavbe, ktorý dohliada nad všetkými prefisionistami. Vytvoríme Vám nákupný zoznam, pomôžeme s objednávkou a rozpočtom. V prípade potreby kombinujeme materiál od viacerých dodávateľov s prihliadnutím na rovnakú kvalitu.

Vzhľadom na mnohé rekonštrukcie prebiehajúce neraz paralelne je potrebné rátať s čakacou dobou na realizáciu a jej naplánovanie dopredu. Nábytok na mieru sa dodáva v priemere 4 týždne po objednávke, komplet rekonštrukcie trvajú od 1 mesiaca v závislosti od ich rozsahu. Dodanie návrhov a projektov trvá v priemere 4 týždne.