Dizajnér šetrí čas, financie a nervy

Správny dizajnér hľadá riešenie pre Vás. Ušité na mieru Vám, podľa vašich požiadaviek a potrieb. Máme znalosti o technológiách, vieme kam a kedy zavolať, aby všeto fičalo ako hodinky. Výberom kvalitných materiálov šetríme financie z dlhodobého hľadiska. Batériu nebude potrebné meniť po dvoch rokoch. Podlaha sa nezduje po roku a nábytok bude funkčný možno aj pre vaše deti.

Ujasnite si svoje potreby pred stretnutím s dizajnérom

Ukladajte si fotky interiérov, ktoré sa Vám zapáčili. Neriešte veľkosť, ale farebnosť, materiál a štýl. Ale iba také, v ktorých by ste si vedeli predstaviť žiť. Rovnako si môžete odložiť obrázky čohokoľvek, čo vo Vás vzbudzuje nejakú emóciu a páči sa Vám to. Móda, šport, reklama, fotka z časopisu, hocičo. Pred prvým stretnutím by ste mali vedieť, čo potrebujete riešiť a pre koho. Aký je Váš denný režim, záľuby a potreby. My potom tieto všetky veci pospájame dokopy a nájdeme to pravé orechové..pre Vás.

Navrhujeme domov o Vás, nie o aktuálnej móde.
Buďte reálny k svojim financiám

Všetko niečo stojí. Práca stavbárov, stolárov, zariadenie aj materiál. Viete aký je Váš finančný strop? Máte reálny pohľad nato, koľko stoja dnes kvalitné služby? Aby ste o tri roky znovu nebúrali, lebo Vám sprchovací kút preteká a podlaha vŕzga? Nastavte si maximálny limit. Rátajte s rezervou aj 15% na nepredvídateľné výdavky, lebo tie sa stále nájdu. A porozmýšľajte o tom, čo chcete dať do zariadenia. Urobíme si potom s Vami tri krabičky. Jedna je rezerva, druhá cena rekonštrukcie aj s materálom. A tá posledná bude vybavenie domácnosti. Potom zistíme, či vieme niekde ušetriť a ako.

Stavba bez problému je ako hrnček bez uška
Prečo je rozdiel medzi interiérovou a projektovou štúdiou?

Či ideme zariaďovať niečo nové alebo prerábať staršie, najprv musíme vedieť čo ako cheme, kde čo bude. Ani stavebná firma nevie naceniť práce, pokiaľ vlastne nevedia, čo budú robiť. Toto sú presne dva základné piliere. Najprv musíme vedieť ako bude priestor vyzerať, a to je súčasťou interiérovej štúdie. Ak už vieme čo, potrebujeme vedieť ešte ako. O tom je projektová štúdia. Na základe návrhu definuje, ako sa má daný priestor reálne a technicky zhotoviť.

Zastrešujeme obe štúdie a projekt vieme aj zrealizovať
Myslite dobredu pri kúpe a stavbe nehnuteľnosti

Každý z nás má nejakú predstavu o tom, čo by chcel a potreboval a hľadáme niečo tomu najbližšie. Staviate? Nevolajte dizajnéra, keď je už stavba skolaudovaná. Načo posúvať rozvody alebo meniť priečky dodatočne, keď sa to dalo urobiť počas výstavby. Kupujete a hovoríte si, to sa nejak prispôsobí, posunie a pod. Nie, všetko sa len tak neposunie. Dá sa to samozrejme, ale niektoré zásahy a úpravy Vás v konečnom dôsledku môžu stáť viac, ako keby ste kúpili ten druhý byt. Sme tu nato, aby sme Vám pomohli.

Nevyhadzujte svoje financie do koša
Nie som tak bohatý, aby som kupoval lacné veci

Je ťažké zorientovať sa v ponuke všetkých obchodov a zistiť, čo fakt odpovedá cene a čo nie. Neplatí, že drahšia vec je automaticky kvalitnejšia a naopak. Treba sledovať vyhotovenie, povrchovú úpravu a pod. Každý materiál má nejaké parametre a bežný človek im veľmi nerozumie. Predavač Vám povie, že jasné dajte si v pohode tú dlažbu do sprchy. Má označenie, že je protišmyková. A potom sa čudujete, že si narazíte prdel. Nie je protišmyk ako protišmyk, kovanie ako kovanie, dýha ako dýha. Gauč Vám môže vydržať roky aj keby ste po ňom skákali a potom sú aj také, čo po roku zmäknú aj z pohľadu.

Zakladáme si na kvalite za rozumnú cenu
Prispôsobte zariadenie a interiér Vám

Všetko sa vyrába podľa noriem a určitej ergonómie. Ak raz máte proste dlhé nohy, bude Vám vyhovovať záchod položený vyššie. Ak nechcete, aby Vás raz seklo, keď už Vám nebude sladkých dvadsať, dajte si umývadlo do takej výšky, aby ste sa nemuseli ku nemu zohýňať. Tak je to so všetkým. Bežne používané veci dávame do úrovne očí a nábytok navrhujeme tak, aby ste si nemuseli brať stoličku, ak chcete na ňom utrieť prach. A tak ďalej. Ergonómiu dávame všade. Od postele, stola, po rozmiestnenie políčok a spotrebičov.

Domov má byť o oddychu a načerpaní energie. Nie o zdevastovaní vlastného tela a nervov
Ako na ergonomickú kuchyňu

Ako často varíte a pre koho? Ste víkendový typ, alebo máte rodinu, ktorá funguje v kuchyni od rána do večera? Alebo si urobíte maximálne kávu a ohrejete donášku? Každý priestor v byte a kuchyňa obzvlášť sa prispôsobuje jej využitiu. Vášnivá kuchárka alebo pekárka bude potrebovať iný úložný priestor a rozloženie skriniek, ako my bežne fungujúci ľudia. Niekto používa umývačku častejšie ako práčku, pre niekoho je umývanie riadu relax. Každý detajl je dôležitý, rovnako aj Vaša výška. Tej sa vždy prispôsobuje úroveň pracovnej dosky aj navýšenie horných skriniek. Kuchyňu si urobte na mieru, u stolára. Žiadne štúdio. Ja Vám potom poviem prečo.

Pohybujte sa v nej s ľahkosťou a varte s láskou
Ako správne využiť úložný priestor

Luxus žiť tomu, čo ho má dostatok. Poznáme, úložného priestoru nikdy nie je dosť. V každej izbe máme vstavané skrine cez celé steny, ale stále nemáme kam dávať veci. Je naozaj chyba vo veľkosti úložného priestoru? Alebo je iba zle navrhnutý, nie je prispôsobený vaším potrebám? Do jedného metra skrine vieme uložiť 100 párov topánok. Áno sto. Lebo plne využijeme kapacitu šatníka a rovnako efektívne navrhneme uloženie vecí. Všetci máme svoje maniere a záľuby. Jedna má doma druhú obuv, druhý je nástupcom Sagana, vaše deti trénujú na ligu majstrov. Kam to všetko napchať? No, my vieme kam. A nemusíte mať vilu.

Minimalizujte skrine a maximalizujte ich kapacitu
Veľa vecí sa dá realizovať viacerými spôsobmi

Môžete kúpiť obklad hneď tam, kde ste ho videli, alebo sa môžete ešte presvedčiť, či nie je inde za lepšiu cenu. Alebo niečo skoro na vlas rovnaké. Do módy prišli benátske omietky. Oni sa robia za našimi hranicami už asi od praveku. Chcete naozaj štuk, alebo sa Vám iba páči, ako to vyzerá? Jedna vec je efekt, a tá druhá funkcionalita. V prvom prípade je alternatív veeeľmi veľa. Našli ste krásnu zostavu v predajni? Za koľko Vám ju urobí stolár? Rozmer prispôsobí televízii alebo vašej zbierke kníh porovnateľnej s verejnou knižnicou. Nie všetko, čo vyzerá ako mramor, aj mramor je. Rovnako to platí pre drevo, kameň a skoro každý materiál.

Všetko sa dá, len treba vedieť ako. Veľa muziky za menej peňazí