Jediní s realizáciou dekoratívnych omietok na mieru klienta. Originálny dizajn garantovaný paketou.

Umelecké dielo u Vás doma

Výnimočný interiér

Posledné roky sa nám rozmohol trend aplikovania rôznych dekoratívnych náterov od výrobcov z celého sveta. Väčšina z nás za takýto náter považuje benátsky štuk. Tento druh omietky je dostupný u viacerých dodávateľov a v rôznych verziách.

Každá povrchová úprava stien by mala vydržať niekoľko desiatok rokov. Preto si zakladáme na výbere kvalitných materiálov, ktoré sĺňajú takéto požiadavky a normy. My sa zameriavame na dekoratívnu úpravu stien v akomkoľvek vzhľade. Kombináciou tých strávnych materiálov, prímesí a vrstiev a ich nanášaním rôznymi maliarskymi technikami, sme schopní realizovať imitáciu materiálu nachádzajúceho sa v interiéri alebo vytvoriť akcent. V porovnaní s hotovým materiálom, ktorý je možné dneska kúpiť, nie sme obmedzení farebnou paletou ani výslednou štruktúrou. V našej ponuke je kompletná farebná škála odtieňov interiérových farieb. V rámci efektov a štruktúr, ktoré vytvárame špeciálnym emailom, je možné vytvoriť vzhľad kameňa, betónu, hrdze či patiny. Každú omietku vieme podčiarknuť metalickou prímesou v zlatých, medených a strieborných odtieňoch. Je to podobné ako porovnať kupovanú zmes na výrobu palaciniek v krabici a tie, ktoré si urobíte z čerstvých surovín. My vyrábame zo surovín, miešame, kombinujeme a vrstvíme. V závislosti od povrchu, na akom sa bude omietka realizovať, je potrebná finálna povrchová fixácia. Tá je dostupná od super matt po vysoko lesklý vzhľad. Zabezpečuje vysokú triedu oderu a umývateľnosti. Napríklad krby a kuchynské zásteny sú viac zaťažené, ako iné steny v priestore. Omietka ako celistvá povrchová úprava stien je ľahšia na údržbu. Neobsahuje špáru a vytvrdnutý povrchový lak má vysokú tvrdosť. Preto odoláva zaťaženiu, ľahšie sa čistí a je ako stvorená pre tých, ktorí hľadajú iné riešenie ako obklad. Vďaka našim skúsenostiam a kreatívným nápadom nemáme problém riešiť aj tie najzložitejšie zadania. Nájdeme tie najlepšie riešenia pre vás tak, aby sme slpnili vaše očakávania a sny o krásnom domove. Dekoratívna omietka od nás je podpísaná paketou, čím je považovaná za autorké dielo. Majte aj vy niečo výnimočné doma.

clients

hlavná dizajnérka a umelecká maliarka

Ing. Raškovská Monika

zakladateľka RASKY

Náš prístup

Proces realizácie dekoratívnej omietky sa skladá z niekoľkých fáz. Musíme sa zoznámiť s vašimi predstavami o štýle a farebnosti. Potrebujeme porozumieť vašim potrebám a požiadavkám. Zanechávame za sebou určitý rukopis a s klientom riešime každý detail. Pozrite sa, ako jednotlivé fázy prebiehajú.

Zadanie

V prvom kroku budeme potrebovať vedieť o aký priestor sa jedná a kde sa nachádza. Po zaslaní náčrtu (metráže) a stručného popisu navrhovanej omietky Vám budeme vedieť stanoviť orientačnú cenu. Pre čo najpresnejší odhad ceny je najlepšie poslať aj fotky omietok, ktoré ste niekde našli a páčia sa vám. Rovnako je ideálne priložiť fotku priestoru, v ktorom sa má omietka realizovať. Následne sa dohodne ďalší postup a prvé stretnutie.

Koncept

Po odsúhlasení cenovej ponuky sa stretneme, podpíšeme zmluvy a vystavíme zálohovú faktúru na zabezpečenie materiálu. Rovnako sa navrhovaný priestor odborne obhliadne a premeria laserom. Tento krok je kľúčový pre výpočet správneho množstva materiálu. Na prvom stretnutí si prejdeme Vaše požiadavky, aby sme boli schopní poskytnúť návrh na základe vašich potrieb.

Návrh dizajnu

Po zapracovaní Vašich požiadaviek bude pre Vás nachystaný návrh dekoratívnej omietky a jej malá vzorka. Vzorky vytvárame preto, aby ste ešte pred samotnou realizáciou mali predstavu o vzhľade budúcej omietky. Na vzorke je aplikovaná vybraná štruktúra, farebný odtieň najviac korešpondujúci výberu a všetky efekty. Farebný odtieň vzorky kolíše od toho zo vzorkovníka z dôvodu, že nie je možné namiešať tak malé množstvo, ktoré by sa použilo iba na vzorku. Netreba si mýliť návrh s realizáciou. Vzorka slúži ako podklad, ale samotná realizácia je autorkým dielom. Preto nie je možné vytvoriť dva identické kópie.

Realizácia

Vytvorenie dekoratívnej omietky vzniká nanesením niekoľkých špeciálnych vrstiev. Je potrebné dodržať ich schnutie a preto je časovo náročnejšia ako klasická omietka. V závislosti od podkladu a finálneho vzhľadu sa stena penetruje a tónuje základnou farbou. Pokiaľ si klient zvolí štruktúrovanú verziu, farebnému maľovaniu predchádza nanesenie špaciálneho emailu. Po dôkladnom preschnutí týchto základných vrstiev je možné aplikovať farebné a metalické efekty v niekoľkých po sebe nasledujúcich vrstvách. Po schválení klientom a jeho spokojnosťou s aktuálnym vzhľadom prevedenia, sa omietka zafixuje. Po odovzdaní realizácie diela je vystavená faktúra s prepočtom reálnej spotreby materiálu. Pracujeme výhradne s overeným materiálom, ktorý je zabezpečovaný našimi dodávateľmi. Materiál sa ráta na balenia.

Vzhľadom na technické prevedenie a stavebné normy je potrebné rátať s realizáciou od 3 dní. Interiéry by mali mať ideálne pokojovú teplotu a nemali by sa v nich robiť žiadne prašné práce aspoň po dobu nasledujúcich 72 hodín. Mohlo by dôjsť k trvalému poškodeniu diela.